Ta strona używa plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies. Dowiedz się więcej.

[X] Zamknij
 

Biografia

Promowała ją trasa „Generation X Tour” - po raz pierwszy na koncertach Roberta pojawiły się slajdy, ruchome obrazy, projekcje video. Robert został „twarzą” kosmetyków Generation X. Teledysk po raz kolejny zrealizował reżyser - wizjoner Mariusz Treliński. „Długi spacer” to clip, który do dziś robi niesamowite wrażenie.

Na tej płycie i w teledysku po raz ostatni spotyka się duet Gawliński/Sadowski. Sadek zmarł 26 stycznia 2005 roku.

W 1998 roku Robert debiutuje przed kamerą jako aktor. Lech Majewski, od dawna mieszkający w Stanach Zjednoczonych scenarzysta filmu Basquiat, zaproponował Robertowi udział w biograficznym filmie 'Wojaczek' - Robert wcielił się w postać Edwarda Stachury. Film miał swoją premierę w roku 1999.

Na wiosnę 1999 roku Robert rozpoczynają się nagrania płyty „Gra”. Płytę produkuje Smolik, a rolę gitarzysty tym razem całkowicie wziął na siebie Robert. Materiał zawarty na płycie został zrealizowany jako jeden z pierwszych w Polsce na systemie Pro Tools. Album miał swoja premierę 22 października 1999. Pierwszy singiel - 'Cherman" - był najczęściej graną w wakacje piosenką. Drugim singlem był 'Mamy tylko Chwile”, do którego teledysk nakręcił w Los Angeles Łukasz Bielan.

W roku 2000 MJM wydaje dwupłytowy album 'Największe Przeboje' zawierający 28 największych hitów nagranych solo lub z zespołem Wilki, oraz dwa premierowe utwory -'Beze Mnie O Mnie' i 'O Miłości' poświęcony pamięci Bogdana Łyszkiewicza - lidera zespołu Chłopcy z Placu Broni.

Pod koniec roku 2000 Robert podejmuje współpracę z Tomaszem Mędrzakiem, kiedyś odtwórcą roli Stasia Tarkowskiego w filmie „W pustyni i w puszczy”, a wtedy dyrektorem Teatru Ochota. Pisze muzykę do inscenizacji 'Hamleta', która miała premierę 24 lutego w Teatrze Ochoty w Warszawie, użycza również głosu Duchowi Ojca.

Kilka dni wcześniej 9 lutego 2001 po raz pierwszy od 6 lat Wilki spotykają się na próbie i postanawiają spróbować jeszcze raz. Solowe plany Roberta muszą poczekać - jak się okazało, kilka lat. Dopiero na przełomie 2006 i 2007 roku w studio Leszka Biolika Robert rozpoczyna nagrywanie demo swojej solowej płyty.

17 sierpnia 2009 roku w Studio S7 w Piasecznie rozpoczynają się nagrania, które trwają z przerwami do końca lutego 2010. Realizacją zajął się Marcin Gajko (znany ze współpracy z takimi artystami, jak The Car is On Fire, Agnieszka Chylińska, Bisquit, Marcin Rozynek). Producentem albumu jest Leszek Biolik (dotychczas producent takich wykonawców jak The Car is on fire, Monika Brodka, Fiolka, Marcin Rozynek). W sesji udział wzięli min. Maciek Gładysz, Andrzej Rajski, Leszek Biolik, Michał Marecki, Magda Koronka. Pierwszym singlem jest piosenka „Grzesznicy”, która ma swoją premierę na antenie Polsatu podczas gali z okazji 20 lecia RMF FM.

Płyta ukazała się 20 kwietnia 2010 roku.

1 2 3